Jak w różny sposób zasłonić okno roletą?

 

Rolety to zdecydowany hit w dekoracji okien ostatnich lat. Po erze wszechobecnych firanek i zasłon pojawiły się na oknach solo lub  w duecie z tekstyliami. Decydujemy się na nie, bo są bardziej praktyczne. Skutecznie chronią przed słońcem, wścibskim spojrzeniami sąsiadów czy przechodniów, tłumią zewnętrzny hałas, a nawet – w zależności od zastosowanej tkaniny – zastępują  latem klimatyzację, a zimą pozwalają przykręcić ogrzewanie. Ich konstrukcja pozwala także na dowolne operowanie nimi na oknie.

Zasłoń lub odsłoń okno

Depositphotos_5202932_l.jpg

Według tej zasady działają rolety klasyczne montowane do sufitu lub ściany, rolety rzymskie oraz popularne rolety mini, które zwieszane są na ramie okiennej.  Kiedy są opuszczone zasłaniają okno i blokują lub ograniczają dopływ światła. Aby je wpuścić do wnętrza, materiał rolety trzeba po prostu zwinąć do góry i odsłonić całą szybę. Stopień jego przenikania do wnętrza możemy dodatkowo regulować wybierając odpowiednią do naszych potrzeb tkaninę o różnej gęstości splotu ( tkaniny przejrzyste, półtransparentne, całkowicie zaciemniające czy blokujące dopływ ciepła).

Nie musisz odsłaniać okna, żeby wpuścić światło do wnętrza

DSC08226.JPG

Taką możliwość oferują nam bardzo ostatnio popularne rolety dzień/noc. To przykład zdecydowanego zwrotu w stronę dekoracyjnej roli rolet. Tkanina stosowana w tym rodzaju rolet nie ma jednolitej struktury. Jest tkana w naprzemiennie ułożone przejrzyste i kryjące pasy. W jej konstrukcji materiał jest nawinięty w pętli, co pozwala dowolnie ustawić pasy względem siebie i w ten sposób regulować dopływ światła. Szyba jest zasłonięta, okno udekorowane, a światło dozowane tak jak chcemy.

Zasłoń tylko to co chcesz

plisa-nietypowy-ksztalt

To jest możliwe, jeśli na oknie mamy rolety plisowane. W ich formie efekt dekoracyjności i funkcjonalności sięga zenitu. Po pierwsze dzięki formie materiału, który jest splisowany w zakładki. Po drugie nie ma tu już rurki, na którą materiał jest nawinięty. Roletę na oknie obsługuje się za pomocą dwóch ruchomych profili. Dowolnie można więc ustawiać materiał w świetle szyby i przesłaniać wybrany fragment okna.

Duet tkanin czyli roleta Movieroll

movieroll-kobieta

To pierwsza wielofunkcyjna roleta na rynku. Dzięki zastosowaniu dwóch niezależnie operujących tkanin: przeziernej i zaciemniającej można mając jedną roletę uzyskać aż trzy różne efekty. Łączy ona w sobie bowiem funkcje firany, zasłony i jest ekranem projekcyjnym. Opuszczony materiał przezierny pozwala mieć stale delikatnie i dekoracyjnie przesłonięte okno i obserwować to co się dzieje na zewnątrz, nie będąc jednocześnie stamtąd widzianym. Tkanina zaciemniająca skutecznie zablokuje ostre słońce i ograniczy dopływ światła i ciepła. A opuszczona wieczorem stanie się dodatkowo dużym ekranem – można będzie zasiąść przed nią jak w kinie i zorganizować seans filmowy dla dwojga czy grupy przyjaciół.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s