Roleta do pokoju dziecka

dnia

Czekacie właśnie na cud narodzin i z dbałością o każdy szczegół szykujecie na przyjście potomka Wasze mieszkanie? Wasze dziecko to pełen energii maluch, który wszystkimi zmysłami odkrywa otaczający go świat? A może to już dumny przedszkolak, który potrzebuje swojego miejsca do zabawy i nauki? Czy zbuntowany nastolatek, który z własnego pokoju uczynił twierdzę i chroni tam swoją prywatność? Obojętnie w jakim wieku jest Wasze dziecko – ważne jest, aby otoczenie, w którym rośnie i rozwija się, było dostosowane do jego zmieniających się potrzeb.
Przy urządzaniu dziecięcego pokoju – obok doboru kolorów, mebli czy akcesoriów – trzeba zwrócić uwagę na odpowiednią osłonę okna i postawić tu zdecydowanie na… rolety.izotermiczna

W pokoju noworodka czy niemowlaka idealnym rozwiązaniem będzie roleta izotermiczna. Ze względu na swoje właściwości blokujące dopływ światła i ciepła zapewni dziecku stałą temperaturę w pomieszczeniu i zaciemni pokój na czas jego snu podczas dnia. Srebrna powłoka tkaniny odbija skutecznie promienie słoneczne i nawet pod wpływem wysokiej temperatury materiał rolety nie zmienia swojego kształtu, nie wydziela nieprzyjemnych zapachów oraz nie uwalnia szkodliwych dla zdrowia związków, które dziecko wdycha.
movieroll-kobieta
Dobrym rozwiązaniem będzie także roleta podwójna, w której zastosowano dwie tkaniny o skrajnym stopniu przejrzystości. Pierwsza, delikatna zastąpi firankę i udekoruje okno. Wpuści światło, ale nie pozwoli ciekawskim zaglądać z zewnątrz do pokoju dziecka. A kiedy przyjdzie czas na drzemkę czy zbyt intensywne słońce zacznie przeszkadzać w zabawie, można opuścić drugą tkaninę o właściwościach zaciemniających. Dwie warstwy materiału na oknie skutecznie powstrzymają przenikanie słońca i dodatkowo wygłuszą zewnętrzny hałas. Tkaninę zaciemniająca można dodatkowo wykorzystać jako ekran projekcyjny i wyświetlić dziecku bajkę.
Rolety, mimo iż zaciemniają pomieszczenia są dzięki jasnej kolorystyce optycznie lekkie, nie przytłaczają wnętrz i pasują do kolorów dziecięcych mebli czy dodatków.

Multicolor playing room
W pokoju przedszkolaka, który służy mu jako miejsce zabawy, a później także nauki można już bardziej postawić na dekorację i powiesić na oknie rolety np. w kolorowe wzory. Podkreślą one dodatkowo radosny, dziecięcy charakter pokoju.

irene-van-der-poel-8547
Bardzo dobrym rozwiązaniem do przesłaniania okien w pokojach dziecięcych są rolety plisowane. Ze względu na ich konstrukcję i ruchome oba profile – górny i dolny – można je dowolnie przesuwać w świetle szyby i zasłaniać tylko wybrany fragment okna.
2894_d
Rolety oprócz swoich zalet dekoracyjnych są bardzo praktyczne w użytkowaniu. Łatwo je utrzymać w czystości; mają właściwości antystatyczne ( nie przyciągają i nie kumulują w sobie kurzu) przez co nadają się nawet do pokoju małego alergika.
Zgodnie z wymogami bezpieczeństwa wyposażone są w elementy, które nie pozwolą na utworzenie się niebezpiecznej pętli, kiedy dziecko roletę potraktuje jako kolejną zabawkę. Obok gwarancji bezpiecznego użytkowania dbają też o wygodę rodziców. Napinacz łańcuszka pozwala podnosić lub opuszczać rolety tylko jedną ręką, a na drugiej wygodnie trzymać dziecko. Konstrukcja rolet plisowanych pozwoliła w ogóle wyeliminować wolno wiszące elementy takie jak łańcuszki czy sznurki.

Kolejnym atutem i argumentem przemawiającym za wyborem rolet jest ich system szybkiego montażu bez składania. Rolety są fabrycznie złożone w całość i nie ma żadnych elementów luzem, które dziecko mogłoby w chwili nieuwagi rodziców np. połknąć. Rolety z takim systemem montażu wystarczy tylko przymocować do ramy okna – nie tracąc czasu na studiowanie instrukcji obsługi i przeznaczając go na zabawę z dzieckiem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s