Rolety nie tylko latem

dnia

Rolety kojarzą się nam przede wszystkim z ochroną przed letnim słońcem i upałem. Ale koniec lata nie oznacza w żadnym wypadku końca sezonu na rolety. Wręcz przeciwnie! Sprawdzają się one doskonale również przez długi jesienno-zimowy czas.

Kiedy na dworze deszcz, śnieg i chłód, zdecydowanie więcej czasu spędzamy w domu. Czujemy większą potrzebę odcięcia się od zewnętrznego świata i lubimy zaszyć się w przytulnym wnętrzu. A takie poczucie dają nam m.in. zasłonięte okna. Możemy powiesić na nich rolety w kolorowe wzory, w jasnych kolorach czy o ciekawej strukturze. Rozjaśnią one optycznie wnętrze i zadziałają jako antydepresant – będą kontrastem do panującej przez wiele miesięcy za oknem przygnebiającej szarości. Idealnie sprawdzą się w tym czasie rolety dzień noc, które mogą być cały czas opuszczone, zasłonią całą szybę, a jednocześnie nie zabiorą w całości dziennego światła. Efekt jasno/ciemno w pomieszczeniu łatwo osiągniemy regulując tylko ustawienie pasów materiału.
IMGP1053 (2)
Przy końcu roku dni stają się coraz krótsze, wcześnie zapada zmrok. Aby normalnie funkcjonować szybciej po południu włączamy światło. Rano bez niego w ogólnie nie ma mowy o przygotowaniu się do wyjścia. To okazja dla ciekawskich sąsiadów, którzy nawet bez złych zamiarów mają wtedy ułatwiony wgląd w nasze życie. Aby zachować prywatność wystarczy wtedy po prostu opuścić roletę. Będzie ona też doskonałym sposobem, aby odgrodzić się od świateł ulicznych latarni czy oświetlonych okien z bloku naprzeciwko. A dobre zaciemnienie to przecież gwarancja zdrowego i spokojnego snu.


W ciągu dnia opuszczone rolety pomogą nam bez przeszkód oglądać telewizję lub pracować na komputerze. W ekranie czy monitorze nie będzie odbijać się słońce, które może już o tej porze roku nie grzeje, ale za to nisko i ostro świeci. Kiedy nie ma nas w domu warto natomiast odsłonić szyby i okna i pozwolić mu naturalnie nagrzać pomieszczenia. Wieczorem po powrocie wystarczy rolety opuścić i w ten sposób zatrzymać dłużej ciepło wewnątrz. W ten sposób sporo można oszczędzić na kosztach ogrzewania.
movieroll biuro

W ostatnich latach dekoracja okna robi się coraz bardziej bogata. Mając w oknach rolety nic nie stoi na przeszkodzie, aby zwiesić tam dodatkowo firanki czy zasłony i stworzyć ciekawy wystrój. A jeśli to komuś za dużo, to efekt przepychu osiągnie także wieszając np. samą roletę rzymską.


Komfort wyboru okiennej dekoracji podnosi dodatkowo fakt, że wszystkie rolety można zamówić w dowolnym rozmiarze.
To co na okna zimą? Wybieracie rolety?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s