Jak wymierzyć okno, aby kupić roletę?

dnia

Wybór gotowych rolet w sklepach jest bardzo duży. Oferowane są w wielu kolorach i wybranych rozmiarach zasadniczo dopasowanych do standardowych wielkości okien. Wystarczy więc pójść, wybrać i kupić. Ale… bardzo często okazuje się, że taki gotowy rozmiar rolety nie bardzo będzie pasował do naszego okna. I co  wtedy?
My proponujemy proste rozwiązanie:

Rolety gotowe w rozmiarze na zamówienie

Z katalogu wybieramy rodzaj rolety i kolor – a jest ich w nim dużo więcej w porównaniu do tego, co jest oferowane na półce. Cóż, sklepy nie są z gumy, a klienci coraz bardziej wymagający:) I rzecz najważniejsza: podajemy, jaki roleta ma mieć wymiar, aby idealnie pasowała do naszego okna. Niby proste, a jednak… No bo jak zmierzyć okno, żeby prawidłowo określić wielkość rolety?
Nie jest to trudne!

Pomiar rolet montowanych na ramie okiennej

pomiar okna

Jeżeli chcemy zawiesić lub przykleić roletę na ramie okiennej – a tak montuje się wszystkie rolety z systemem szybkiego montażu bez składania – to mierzymy całą wysokość ramy okna ( parametr „h” na rysunku).
Aby materiał rolety całkowicie przysłaniał szybę i nie zaczepiał się o okienną klamkę jako szerokość podajemy odległość pomiędzy zewnętrznymi krawędziami klipsów przyszybowych ( parametr „s” na rysunku).

Pomiar rolet montowanych do ściany lub sufitu

pomiar 2

A jeśli wybraliśmy roletę kinową Movieroll? Ją montuje się do ściany lub do sufitu.
W takim przypadku mierzymy wysokość od miejsca, w którym chcemy roletę przymocować do parapetu okna i szerokość całej wnęki okiennej dodając po ok. 5 cm z każdej strony.
I gotowe!

Wyposażeni w takie pomiary spokojnie możemy zamówić wybraną roletę i być pewni, że będzie idealnie pasować na nasze okno!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s